Endeleg resultat - Stortingsvalet 2017

Val 2015 - Klikk for stort bilete Oversyn over endeleg resultat av stemmene til Stortingsvalet 2017 i Vindafjord kommune.

 

Merk at dersom du har avgitt di stemme i anna krins enn den du er manntalsført, så vil stemma di bli talt i den krinsen du har stemt.

Valdeltakinga har vore på 76,45 %. 

 

Endeleg valresultat - Stortingsval 2017 Endeleg oppteljing av stemmer til Stortingsvalet 2017
Endeleg valresultat - Stortingsval 2017
 FørehandValtingSamla røystetal% av stemmene
Arbeiderpartiet20755976616,9
Fremskrittspartiet26362688919,6
Høyre24270094220,8
Kristelig Folkeparti1392954349,6
Miljøpartiet De Grønne1932511,1
Senterpartiet250975122527,0
Sosialistisk Venstreparti37921292,8
Venstre23791022,2
Alliansen0220,0
Demokratene i Norge3140,1
Helsepartiet1340,1
Kystpartiet0000,0
Liberalistene2240,1
Norges Kommunistiske Parti1010,0
Partiet De Kristne733400,9
Pensjonistpartiet112130,3
Piratpartiet2350,1
Rødt719260,6
Verdipartiet0110,0
Blanke218200,4
Totalt120634524556100
Sist endra 18.09.2017
Fant du det du såg etter?

Kontaktinformasjon

Vindafjord kommune
Rådhusplassen 1,
5580 Ølen
E-post : postmottak@vindafjord.kommune.no
Telefon
: 53 65 65 65

Faks
: 53 65 65 66
Org.nr.
: 988 893 226
(Kontonr)
: 3240 10 04172
(Kommunenr)
: 1160
Opningstid
: 08.00-15.30
Login for redigering